מצעים לילדים - כיצד לרכוש מצעים בצורה נכונה?

פורסם: 27/5/2020

אחת המתנות המועדפות על בני משפחה וחברים, הם מצעים - כמעט בכל גיל אנחנו יכולים ליהנות ממתנה מסוג זה, בין אם מדובר במתנה לחגים, מתנה לאירועים, יום הולדת או כל אירוע אחר.

פעמים רבות בני משפחה וחברים נוהגים לקנות מצעים עבור הורים על מנת שלא יצטרכו לקנות לילדיהם מצעים, והם יוכלו כמובן גם להחליף את המצעים בהם הילדים משתמשים לעיתים תכופות ולאפשר להם לישון על מצעים נקיים ונעימים יותר. כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לא מעט סוגים של מצעים לילדים, אלה נבדלים אחד מהשני בסגנון, בעיצוב, בסוג הבד ובמאפיינים אחרים, כאלה שיכולים להשפיע על איכות השימוש, איכות התחזוקה וכן על הנראות שלהם.

יש הבדלים מהותיים בין מצעים לילדים לבין מצעים למבוגרים, אלה באים לידי ביטוי, בין היתר בסוג הבד, בעיצוב ובסגנון אך גם בשאלה, מה נדרש בשביל לשמור עליהם נקיים. סביר להניח שילדים קטנים, צריכים להשתמש במצעים שקל יותר לנקות, קל יותר להסיר כתמים וריחות לא נעימים, בין אם זה בגלל שהם עדיין עושים במיטה ובין אם זה בגלל שהם לא מקפידים לשמור עליהם נקיים ) למשל הם נוהגם לאכול במיטה). לכן, גם תהליך הבחירה של מצעים עבור ילדים, הוא שונה מאשר אצל מבוגרים. לפני שנציג מספר פרמטרים כיצד בוחרים מצעים לילדים, חשוב להדגיש כאן, מצד אחד, סביר להניח שאם אנחנו נקנה לילדים מצעים בסגנון מסוים, הרי זה יתאים להם כל עוד הם בגיל המתאים לכך, ברגע שהם יגדלו ייתכן וזה כבר לא יתאים למה שהם מחפשים, למה שהם אוהבים. מצד שני, בדומה למצעים של מבוגרים, מבחינת הגודל לפחות, הרי שהם יכולים להתאים לתקופה ארוכה, מאחר והילד ישתמש באותה מיטה לאורך שנים רבות.

אז כיצד לבחור מצעים עבור ילדים?
כפי שציינו, כשבוחרים מצעים עבור ילדים צריך להקפיד על כך שהם יתאימו עבורם. בראש ובראשונה בכל מה שקשור לסגנון ועיצוב. לכן, יהיה נכון לבחור מצעים שיש עליהם איורים או ציורים של דמויות אשר אהובות על ילדים, דברים שמדברים אליהם. אם רוצים לקנות להם מצעים שיכולים להחזיק מעמד שנים רבות, גם אחרי שיגדלו, אזי שאפשר לקנות "מצעים ניטראליים" כלומר, כאלה שאין בהם סממן שמאפיין ילדים בהכרח. כמו כן, צריך להקפיד שמדובר במצעים עם בד נעים, חלק, בד שאיננו מושך אבק, איננו עלול לייצר אלרגיות, ובכלל, שיהיה זה בד שהילד ייהנה לישון עליו. כמו כן, זה צריך להיות בד חזק, שאיננו עלול להיקרע או להיהרס בקלות. מצד ההורים, הרי חשוב שיהיו אלו מצעים שניתן לנקות אותו בקלות, בלי שזה ידרוש הרבה עבודה, בלי שיהיה צורך להשקיע בכך הרבה זמן. זאת על מנת שהילד יוכל לחזור וליהנות מהם בהקדם.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >