השכרת מתנפחים ליום ההולדת של הילד/ה

פורסם: 4/12/2019

ימי ההולדת של ילדנו הם סיבה אמתית למסיבה, להשקעה וליצירת חוויות וזיכרונות הן בעבור הילד שחוגג יום הולדת והן בעבור חבריו. יצירת האירוע המושלם ליום ההולדת אינו מחייב השקעה כספית עצומה ובלתי סבירה וגם לא חברה להפקת אירועים, די בהתאמה וחשיבה על אופי יום ההולדת, כמות המוזמנים וגילם ויצירת סביבה מהנה עבור הילדים.

בעלות שווה לכל נפש ניתן כיום לשלב בהשכרה מתקנים מתנפחים המונחים בגינה הביתית או בפארק ציבורי (בתיאום ואישור עם הרשות העירונית) ולייצר לילדים צעירים סביבה מהנה, בטוחה ומלהיבה, להשתוללות והוצאת אנרגיות. הצבת מתנפחים באירועים יכולה לבוא בנוסף להזמנת מפעיל שיפעיל את הילדים ויוביל את יום ההולדת, או לחילופין במקומה. במקרה בו קיים מפעיל המתנפחים ישמשו להנאת הילדים בזמן ההתכנסות וההגעה ועד תחילת ההפעלה, בהמשך ניתן יהיה לספק להם זמן בילוי נוסף על המתנפחים ובסיום בזמן האיסוף של הילדים. המתנפחים למעשה יבטיחו ריכוז של הילדים ופעילות לאורך כל אירוע יום ההולדת. אירועים בהם לא נמצא פתרון דוגמת מתנפחים מצריכים הרבה יותר השגחה ומועדים לפורענות ושובבות של ילדים ברגעים המתים בהם לא קיימת פעילות.

מתנפחים באירועי יום הולדת נותנים מענה גם כפעילות בפני עצמם בגילאים צעירים, והורה בעל מעט גישה יכול להפעיל את הילדים בעזרתם באמצעות משחקים פשוטים בניהם: תחרויות קפיצה, תחרות הילד שנשאר עומד אחרון ומשחקים נוספים.
 

איך בוחרים מתנפחים לימי הולדת?
בבחירת המתנפחים ליום ההולדת של הילד או הילדה חשוב להביא בחשבון את גיל הילדים וכמות הילדים הצפויים להשתתף ביום ההולדת. יש לתכנן נכונה על פי השטח הקיים, כאשר נכון להניח את המתנפח על גבי דשא או משטח גומי רך ולוודא כי קיים מרחב מתאים גם מחוץ למתנפח במקרה של נפילה. ניתן להניח מזרון בכניסה אל כל מתנפח למניעת תאונות.

מתנפחים לאירוע ילדים מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות -

1. מתנפחים לילדים בגילאי 3-6: מתנפחים נמוכים בעלי פתח כניסה רחב המיועדים לקפיצה בלבד. מתנפחים אלה מגיעים בשלל דוגמאות ותצורות בניהם: כלבים, דובונים, גיבורי על ורבים נוספים.
 
2. מתנפחים לילדים מגיל 6 ואילך: מתנפחים אלה לרוב יהיו גדולים יותר ויכללו אלמנט של גובה וטיפוס, ליצירת עניין אצל הילדים. גם המתנפחים הללו מגיעים בדמויות ותצורות, לרוב כאלה המשולבים עם חיות ודמויות המסמלות אתגר ואומץ: דרקונים, נחשים, חיות טרף וכדומה. מתנפחים כאלה לרוב יחייבו גם נוכחות של מפעיל, הן בשל מורכבות התקנתם והן לצרכי השגחה ובטיחות.
 
אירוע הכולל למעלה מעשרים ילדים חשוב יהיה שלא להסתפק במתנפח יחיד, על מנת שלא ליצור עומס ותנאי בטיחות לקויים. במידה והמקום אינו מאפר למעלה ממתנפח יחיד מומלץ לחלק את הילדים לקבוצות ולהקצות לכל קבוצה זמן נפרד לבילוי על גבי המתנפח, בהשגחת מבוגר כמובן.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >