לנסוע עם הילדים בביטחון מלא

פורסם: 30/10/2019

בוקר טוב, יום חדש! אתם מתעוררים בנחת (או שלא...), ויודעים שמחכה לכם יום ארוך; עוד לפני שתיסעו לעבודה, אתם צריכים לארגן את הילדים, לוודא שכולם יוצאים מהבית עם כל הציוד לגן או לבית הספר, וכמובן - מגיעים בזמן.
 
ייתכן שהכל כבר מוכן מאתמול בערב - תיק הגב של הילד לגן, קופסת האוכל, בקבוק המים עם השם שלו והתלבושת. מצד שני, אולי אתם לא האנשים הכי מאורגנים, ובלחץ של הבוקר אתם מוצאים את עצמכם מכינים מהר כריכים, אורזים בגדי החלפה ומאלתרים ארוחת בוקר מהירה שכולם יוכלו לקחת לדרך. יכול להיות שהצלחתם להתעורר הבוקר מוקדם ואפילו הספקתם לארגן את הילדים בזמן, אבל גם יש סיכוי לא רע שהבוקר שלכם קצת לחוץ ואתם יוצאים ממש בשנייה האחרונה. בכל מקרה, ולא משנה איך התחיל הבוקר שלכם - ברור לכם שיש דבר אחד שלא תוותרו עליו: נסיעה בטוחה. 
 

איך נוודא נסיעה בטוחה עם הילדים? 

לא משנה מתי התעוררתם ומתי הילדים התלבשו, לא חשוב מה מזג האוויר שיש בחוץ כרגע או כמה זמן לוקח להגיע לגן - יש דברים שלא מתפשרים עליהם. כסאות בטיחות למשל, הם הדבר הראשון והבסיסי שחייב להימצא בכל רכב - ומשם מתחילה הנסיעה הבטוחה שלכם. כסאות בטיחות לילדים דורשים התאמה ספציפית - לגיל הילד, הגובה והמשקל שלו, סוג הרכב שלכם והגודל שלו ואפילו - גיל הכיסא עצמו; בדרך כלל, לכיסאות בטיחות לילדים יש תאריך פג-תוקף, וחובה להיות ערים לכך. שימו לב גם, כי לאחר שלב כיסא הבטיחות יש לרכוש בוסטר (מושב מגביה), בו יש להשתמש לפחות עד הגעת הילד לגובה 1.45 מ'. שימו לב כי מעבר לרכישת הכיסא המתאים, עליכם להבין גם כיצד לחבר אותו למושב הרכב וכיצד לחגור את הילדים בצורה בטיחותית ויעילה.
 
אך כסאות בטיחות לילדים הם לא הדבר היחיד שצריך להיות ברכב שלכם לצורך נסיעה בטוחה. עבור ילדים רבים, נסיעה ברכב עשויה להיות משעממת או אפילו לא נעימה - בעיקר אם הם נדרשים לשבת חגורים בכיסא הבטיחות. אם תדאגו מראש לתעסוקה לילדים בזמן הנסיעה, יהיה להם קל יותר להעביר אותה - ולכם יהיה קל יותר לנהוג בנחת, מבלי להצטרך לעצור בצד (דבר מסוכן לכשעצמו) או לנסות ולדאוג למה שקורה במושב האחורי תוך כדי נהיגה. במלים אחרות, יהיה לכם קל הרבה יותר להתרכז בדבר החשוב באמת - בנהיגה. ניתן למצוא היום בקלות מגוון רעיונות לתעסוקה בדרך עבור הילדים - החל ממשחקי קופסא קטנים המיועדים לנסיעות, דרך בובה או דמות אהובה של הילד שהוא יכול לשחק אתה בזמן הנסיעה ואפילו צפייה בסרטון לילדים בטאבלט. אפשר להכין ביחד, בבית, קופסת אחסון קטנה וצבעונית עם שם הילד, שתכיל בתוכה משחקים וחפצים קטנים המיועדים לנסיעות; הקופסא יכולה להישאר ברכב, ובכל נסיעה - הילד יכול לשלוף מתוכה את המשחק המועדף עליו. 
 
לבסוף, מומלץ להקפיד על בדיקות תקופתיות של הרכב - עבור בטיחות הילדים וכמובן עבור הבטיחות שלכם. טסט שנתי, בדיקות במוסך - כל מה שניתן לעשות על מנת להבטיח את בטיחותו של הרכב ותקינותו. 

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >