כך תשמרו על בטיחות בחדרי המשחקים

פורסם: 10/10/2019

חדרי משחקים הם כנראה החדרים הכי כיפים בבית - הם מלאים בצעצועים ובמשחקים, צבעוניים ושמחים, ועולים מהם קולות צחוק ושמחה שרק ילדים יכולים להפיק. אבל חדרי משחקים יכולים להיות גם מסוכנים - נפילות, פינות חדות ברהיטים, צעצועים שיכולים לגרום לסכנות, חלונות ללא סורגים ועוד סכנות מהסוג הזה עלולים להפוך את חדר המשחקים למקום מסוכן במיוחד.
 
הטיפים הבאים יעזרו לכם לשמור על בטיחות בחדרי משחקים, כך שתשמעו מהם רק קולות צחוק ושמחה:
 
בחירת הרהיטים - בזמן ריהוט חדרי משחקים, חשוב לבחור ברהיטים איכותיים, עמידים ומיועדים לילדים - כיסאות קטנים, לוחות בגובה הנכון, מדפים בגובה הנכון וכדומה. אחרת, הילדים עלולים לטפס על כיסא כדי להגיע לחלקים מסוימים בחדר. כמו כן, חשוב לוודא שכל הרהיטים בחדר מותקנים כראוי ומחוברים היטב לקיר או לרצפה, שאין פינות חדות ושהם לא יכולים ליפול.
 
בחירת הצעצועים - גם בחירת הצעצועים לילדים צריכה להיות חכמה ובטיחותית. הימנעו מצעצועים לילדים שיכולים להוות סכנת חנק, וכן כדאי לבחור בצעצועים שהם לא רעילים, קלי משקל, פשוטים לנשיאה ומתאימים לגיל הילדים.
 
הימנעו מפיזור כבלים חשמליים - נסו להימנע מחיבור כבלים חשמליים בחדרי משחקים. ערבוביה של כבלים בחדר בו מסתובבים ילדים יכולה לגרום לנפילות, מעידות, ואף מפחיד מזה - התחשמלויות. וודאו שכל הכבלים והחוטים במצב טוב, מוסתרים מתחת לרהיטים או מחוברים לקיר. את השקעים החשמליים כדאי לכסות במגינים ייעודיים.
 
רצפה רכה - כדאי לבחור רצפה רכה לחדרי משחקים, שכן ילדים בדרך כלל משחקים על הרצפה וכן מועדים לנפילות, בעיקר כשהם מתחילים ללכת. לכן, כדאי לבחור ברצפה רכה - שטיחים נעימים הם אופציה מצוינת. קל לנקות שטיחים באמצעות שואב אבק פשוט, וכך למנוע הצטברות של אבק ולהבטיח מקסימום ביטחון לילדים.
 
אבטחת החלונות והדלתות - כמובן, חלק חשוב מבטיחותם של חדרי ילדים הוא גם בטיחות מפני זרים וכן מפני מעשי שובבות מסוכנים. אם החדר פונה לכיוון חוץ, יש לוודא שהדלת נעולה ולא יכולה להיפתח בקלות או להיפרץ בקלות. אם הדלת פונה לכיוון הבית, כדאי להתקין אביזר המונע את טריקת הדלת, וכך למנוע את סגירתה. אותו הדבר נוגע גם לחלונות - חשוב שהחלונות יהיו עבים ועמידים, ויש לשקול מנעולים ואף סורגים.
 
אם אתם חוששים ממעשיהם של הילדים או מכניסתם של זרים, אפשר לשקול התקנת מצלמת בטיחות בחדרי משחקים, כך שתמיד תהיו מעודכנים בכל מה שמתרחש בחדר הילדים במידה ואינכם יכולים לנכוח בחדר.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >