הצבעים הנכונים לצביעת חדרי ילדים

פורסם: 29/7/2018

כילדים גדלנו בחדרים בהם הצבעים המרכזיים ששלטו היו לבן, צהוב, כחול או ורוד. כיום, בעידן השפע, ניתן למצוא חדרי ילדים צבועים בכל גווני הקשת - חדרים אלה משקפים את האהבות, האישיות והרצונות של הילד האהוב שלכם, ויוצרים ממלכה פרטית משלו.

בבואנו לבחור צבעים לחדר הילדים חשוב לשים לב למשמעות הצבע והשפעתו על הילד, לעיצוב הרצוי וכמובן יש לבחור צבעים איכותיים וידידותיים לסביבה, שאינם מסכנים את בריאות הקטנטנים.

המשמעות הרגשית של הצבעים
לכל צבע יש משמעות והשפעה על הסביבה, לכן חשוב לבחור בקפידה את הגוונים המתאימים ביותר לחדרי הילדים.  חשוב לדעת כי צביעת חדר ילדים בגוון מסוים משפיעה על הילד ומי ששוהה בחדר, לכן כדאי לבחור גוונים בהתאם לתחושה הרצויה בחדר.

- לבן ייצור תחושה של ניקיון ושלווה. כמו כן זהו צבע הנותן תחושה של מרחב גדול.
- חום משרה תחושה של אדמה, יציבות ובטחון.
- ירוק משדר צמיחה והתחדשות, בנוסף הוא גם מאזן ומרגיע את הנפש.
- ורוד מסמל תכונות אימהיות כגון רכות, אהבה, רגישות ועדינות.
- צהוב משרה תחושה של אור שמש, ויוסיף אופטימיות, שמחה והתלהבות. כמו כן הוא ממריץ את הזיכרון, ומעורר את המוח לפעילות.
- כחול משדר שלווה ורוגע, מעודד חשיבה לוגית ועוזר לריכוז.
- סגול מפתח את הדמיון והיצירתיות ומתקשר לרוחניות.
- כתום משדר חיוניות ומרץ ומעודד פעילות חברתית.
 
ההשפעה האופטית של צבעים בחדר
מעבר להשפעה הרגשית של הצבעים השונים על הילד, כדאי לדעת כי צבעים מסוימים יוצרים אפקטים אופטיים המשפיעים על תחושת הגובה, הגודל והמרחק. אם החלטתם לצבוע את חדר הילדים בגוון לבן או שמנת כצבע מרכזי, שאר הצבעים יבלטו על רקע זה, וכדי ליהנות מעיצוב מרהיב מומלץ לבחור קיר אחד ולצבוע אותו בגוון דומיננטי. עיצוב וצביעת חדרי ילדים בגוונים קרים כמו כחול, תכלת וירוק, תיצור תחושה של מרחק ועומק, בעוד צבעים חמים כמו חום, אדום וכתום, יעניקו תחושה של קרבה וחדר קטן יותר. חדר בצבעים בהירים יעניק תחושה על חלל גדול ומרווח, בעוד צבעים כהים ישרו תחושה של התכנסות וצפיפות.

נושא מרכזי לחדר
הורים רבים בוחרים ביחד עם ילדם נושא מרכזי לחדר, המבטא את תחומי העניין של הילד. הנושא יכול לנוע בין חלל, ספורט, מדע, טבע, מחול- כיד הדמיון הטובה עליכם ועל ילדכם האהוב. לאחר שבחרתם נושא מסוים, יש לגשת לצביעת חדר הילדים בגוונים המבטאים את תחומי העניין, תחביביו ואהבותיו של הילד בצורה הטובה ביותר. אם בחרתם נושא מרכזי לחדר, חשוב לזכור כי בעוד שנים ספורות תחומי העניין שלו ישתנו, ואז תוכלו לעצב מחדש את החדר.

צבע מרכזי בקיר אחד
הורים המעוניינים להוסיף צבע לחדר, אך לא רוצים לצבוע את החדר כולו, יכולים לעשות זאת על ידי בחירת קיר אחד ולצבוע אותו בגוון דומיננטי. צביעה דקורטיבית פותחת דלת ליצירתיות ולאסתטיקה, ותורמת לעיצוב מקורי וייחודי של החדר.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >