טיפים לבחירת מתנה לילד בן 3

פורסם: 26/6/2018

מחפשים מתנה לילד בן 3? המבחר עצום. השפע עלול לסחרר אתכם עד טשטוש יכולת ההבחנה בין מתנה איכותית לבין "סתם" מתנה. הציפייה למתנה מכניסה את הילד שעתידה להיחגג לו מסיבת יום הולדת למתח: מה יביאו לי? האם המתנה תהיה לרוחי?

מתנה לילד מאפשרת למעניקים אותה לשלב בין מתנה מרשימה ובין מתנה חינוכית, בעלת ערך מוסף, לדוגמה: מתנה שמטפחת את הכושר המוטורי או הקוגניטיבי שלו, מתנה שמאפשרת לו לבלות וליהנות מתנועה ומעשיית כושר גופני, לדוגמה תלת אופן שניתן לקנות במתחם או חנות אופניים תל אביב הקרובה למקום מגוריכם.

גיל 3 הוא גיל שבו הילד מבוגר מספיק למצוא עניין בפאזלים, במשחקי יצירה ומשחקי חברה. זה גיל שניתן לקנות לילד או לילדה סרטי DVD או ספרים (מותר בהחלט לשאול את הוריו מה הוא אוהב ועדיין חסר בספרייתו), חוברות צביעה, ערכה להכנת עוגיות (זה גיל שילדים אוהבים להתנסות בו בלישת בצק או פימו)  בציור בטושים, בדומינו, במשחקי זיכרון, בקלפים. קורקינט מיקרו עם שני גלגלים קדמיים יהווה מתנה מלהיבה.

בגיל זה ניתן לאתגר את בני השלוש במשחקי מחשבה שונים כגון נחשים וסולמות, דמקה, צור צורה, תיאטרון בובות, ערכה להכנה עצמית  לייצור בועות סבון ענקיות בצורות שונות ומגוונות: חישוק, ריבוע קסם, נחש בועות קצף, שרביט בועות ועוד.

הטיפים לבחירה של המתנה:

  1. בחרו מתנה בעלת מרקם חלק, לא חד ולא זוויתי.

  2. בחרו מתנה צבעונית.

  3. בחרו מתנה פשוטה להפעלה. (לדוגמה: בובה שניתן לדובב אותה בלחיצה על כפתור, בובה שיורה כדורי ספוג בלחיצה על הבטן,

  4. צרו מתח ועניין סביב עצם הענקת המתנה- המיקום, העיתוי, האופן. אם זה משהו קטן, עטפו אותו בכמה שכבוץ עיתון מתחת לעטיפה החיצונית, הססגונית.

  5. מומלץ לצרף שובר החלפה, למקרה שיתברר לכם ולאכזבתו של הילד כי יש לו כבר מתנה כמו זאת שהבאתם.

  6. השקיעו במתנה שימושית ושאינה מתכלה.

  7. התייעצו עם המוכרים בחנות המתנות לילדים. סמכו על הניסיון שלהם.

  8. אם אתם מתבקשים להביא מתנה שעלותה גבוהה מאוד- בחרו מתנה חלופית, זולה יותר. מימון מתנה לא אמור להיות כרוך בשבירת תכנית חיסכון.

  9. אמרו לילד שהשקעתם זמן ומחשבה בחיפוש אחרי המתנה. שהלכתם מחנות לחנות עד שמצאתם את המתנה הנהדרת.

  10. מתנה לילד היא הזדמנות לחוות את החוויה שמזמנת נתינה למישהו יקר ואהוב. הפכו את מעמד נתינת המתנה גם לחוויה שלכם.

גם אם ילד מסוים לא יתלהב בזמן מתן המתנה תגידו לו שתקנו לו מחר- אם אפשר עוד היום- מתנה אחרת ( פשוטה וזולה יותר, מעין מתנת ניחומים) ותגידו לו, ככל שהוא מסוגל להבין, כי עוד כמה זמן, כשהוא יגדל מעט, הוא יוכל ליהנות מהמתנה הזאת. החשוב ביותר- עמדו במלה שלכם, וקיימו את ההבטחה.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >