רעיונות מקוריים להפעלות לימי הולדת

פורסם: 25/2/2018

בשנים האחרונות ימי ההולדת הפכו להיות הפקות מושקעות: מאסטר שף, סדנאות מדע, גיבורי על, יום הולדת ספא ועוד. מעוניינים להעלות לכולם את הרף? הנה כמה רעיונות מקוריים לחגיגת יום ההולדת הבאה.

20 ילדים במקרה הטוב, אמא אחת נחושה, המון חומרי יצירה ושעתיים שלמות של התרוצצויות, תיווך והמון מצב רוח טוב. גם אם יש לכם זיכרון טוב של "ימי ההולדת מפעם" אין ספק שלא כל ההורים בנויים להפעלת 20 ילדים במקרה הטוב. למרבה המזל כיום יש מפעילי יום הולדת בנמצא והם יכולים לסייע לכם לחגוג לילדיכם או ילדתכם יום הולדת במקסימום השקעה ומינימום מאמץ.

יום הולדת ריאליטי

אחד הטרנדים הכי חמים בעולם ימי ההולדת לילדים הוא טרנד הריאליטי. הישרדות או המרוץ למיליון הם רעיונות נחמדים אשר יכולים להוות את הבסיס של יום ההולדת ובעיקר: לגרום לילדים ליהנות מחוויה אותה לא ישכחו לאורך זמן רב. בסופו של יום לא בכל יום יצא לילדים לבצע משימות ספורטיביות, לאכול מאכלים לא מוגדרים, לזחול בבוץ או לעשות דברים מאתגרים וכיפיים כאחד. קונספט כמו זה מאפשר להם ליהנות מחוויה מצחיקה ומאתגרת שתיצור אצלם זיכרון חיובי.

מהלך ההפעלה – ההפעלה מבוססת על תכניות הריאליטי המצליחות. במהלכה הילדים יתחרו זה בזה ויקבלו משימות ואתגרים. הרבה פעמים מדובר בתחרות נושאת פרסים כך שהילדים הופכים למלאי מוטיבציה כדי להשלים את האתגרים ולתרום למורל ולמאמץ הקבוצתי. כמובן שיש לכם חופש פעולה רחב, אולם תוכלו לשאוב השראה מהתוכניות המקוריות במידה ואתם לא מצליחים להחליט על משימה ראויה.

יום הולדת מאסטר שף
תכנית ריאליטי נוספת שכבשה את המסך ואת ליבם של הילדים היא מאסטר שף. ואכן כיום חגיגת יום הולדת בסגנון מאסטר שף נחשבת למאוד מהנה, כיפית וטעימה. ישנם מפעילים רבים אשר מבססים את ההפעלה שלהם על טהרת התכנית ולאורך הפעילות הילדים לומדים להכין כמה סוגים של מאכלים כאשר בסוף, גם אוכלים את התוצר וגם מכבדים.

מהלך ההפעלה – ביום הולדת מאסטר שף הילדים מתנסים בהכנה ובישול של אוכל בכוחות עצמם ובהתאם לגילם. בדומה לתכנית עומד לרשותם זמן קצוב לשם הכנת כל מנה ומנה. בנוסף הילדים לומדים להכיר את המרכיבים השונים, את סדר פעולות ההכנה ואת עיקרון העבודה בשיתוף פעולה. לכל אורכה של ההפעלה הילדים לבושים בכובע טבחים ובסינר.
 

סדנאות שוקולד

הרבה מהילדים הנם אניני טעם והם לא יכניסו כל מאכל לפיהם, אך מה שבטוח הוא שלשוקולד אף ילד כמעט לא יגיד לא. סדנת הכנת שוקולד היא רעיון מקסים אשר במהלכו הילדים מתנסים בהכנת פרלינים, ייצור שוקולד ועוד.

מהלך הפעילות סדנאות שוקולד כוללות מעט רקע על מקורו של השוקולד ומאין הוא מגיע. במהלכן הילדים מקבלים שוקולד בלגי מומס ועם הדרכה מקצועית יוצרים ממנו דברים רבים כמו למשל כדורי שוקולד, פנקייקים ועוד. במהלך הסדנה הילדים לובשים סינר וכובע ובמקרים מסוימים הם אוכלים את התוצרים ככיבוד ובאחרים הם לוקחים אותם הביתה. ישנם סוגים שונים של סדנאות ולכן יש לוודא כי בחרתם בסדנה אשר מתאימה לגיל וליכולות של המשתתפים.
 

יום הולדת מדעי

רעיון נוסף אשר יכול להיחשב כמעניין וייחודי הוא יום הולדת מדעי. הורים רבים נוהגים לפצל את יום ההולדת ולא להזמין את בני המין השני מתוך מחשבה כי לא יהיה להם עניין בקונספט שנבחר. אנו מזמינים אתכם לומר להתראות לימי הולדת מגדריים ולחגוג בנוסח מדעי, נוסח אשר מדבר הן אל בנים והן אל בנות. ביום הולדת מדעי הילדים לומדים ונהנים כאחד ומממשים את הסקרנות הטבעית שלהם.

מהלך הפעילות – ימי הולדת מדעיים הופכים את הילדים לשותפים פעילים בתהליכי חקר שונים. במהלך הפעילות הילדים נחשפים לנושאים מדעיים מגוונים, מבצעים ניסויים, משתמשים בחומרים שונים, יוצרים ובעיקר נהנים. המטרה כמובן היא לא להעביר שיעור כמו בבית ספר אלא להציע הפעלה הרבה יותר חווייתית ואטרקטיבית, כך שיום ההולדת תיזכר אצלם לאורך זמן רב.

ישנם סוגים שונים של ימי הולדת ועל מנת לבחור את הקונספט המתאים מוטב להתייעץ עם מומחים לתחום על מנת שיסייעו לכם לבחור רעיון שיהיה מקורי אך גם יתאים הן לגילאי הילדים, הן לתחומי העניין שלהם והן למסגרת התקציב.

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >