עיצוב חדרי ילדים ונוער

פורסם: 12/2/2018

חדרי ילדים ונוער הם מזמן כבר לא מה שהיו פעם - לא מדובר עוד בחדר שבו מיטה, ארון ושולחן, אלא בשפה עיצובית שלמה, שמשדרגת את הנראות של החדר באופן משמעותי ומשפרת גם את ההרגשה של הילד.

במהלך השנים חדרי הילדים והנוער עוברים תהפוכות ולעיתים מקצה לקצה, כדי להתאים את עצמם לרוח התקופה ולעולמו הפנימי של הילד. לכן, חשוב להכיר היטב מקרוב מספר אלמנטים ועובדות חשובות בנושא.
 

גיל החדר כגיל הילד

לא רק חדרים משתנים כל הזמן. במהלך חייו של הילד, החל משנותיו הראשונות ועד היותו נער מתבגר, לא רק הילד גדל ומתפתח, אלא גם החדר עצמו משתנה בהתאם לגיל והעדפותיו האישיות של הילד. הילד גובה – המיטה גדלה, הנער סיים בית ספר ומתחיל תיכון – הספרייה מתרחבת. שינויים הם באוויר כל הזמן ואף יוצרים תחושה של התחדשות ורעננות החשובה ביותר הן לילד והן להוריו.
 

רוח התקופה

חשבו רגע על התקופה שבה גם אתם הייתם ילדים - 
אתם זוכרים את הדמויות המרכזיות בחייכם שהשפיעו עליכם ועיצבו את מי שאתם אז והיום?
האם הדבקתם פוסטרים של זמרים ולהקות בינלאומיות על הקירות?
האם שיחקתם בבובות של גיבורי על, כדוגמת סופרמן ובאטמן?
האם הייתם נוהגים להתחפש לדמויות קולנוע מפורסמות? אם כן, אתם מבינים, שבהתאם לרוח התקופה, כך התעצב חדרכם. 

כיום, בנושא של עיצוב חדרי ילדים ונוער, ניתן לעצב את החדר בהתאם להעדפותיו ותחביביו של הילד. כאן אתם נותנים מקום לילד לבטא את עצמו, דרך העיצוב של החדר - "הבית הפרטי" שלו. ניתן לצבוע את החדר בגוונים שונים, שאותם הוא אוהב ולהוסיף בעצם לאווירה הכללית של החדר: להדביק טפטים על הקירות עם הדפסים שונים, להוסיף ריהוט ייחודי ועוד.
 

צבעים

בנוגע לבחירת הצבעים בחדרי הילדים, מצד אחד כדאי לאפשר צבעוניות מגוונת, כדי לגרות את דמיונו של הילד, אך גם לא להגזים בערבוב הצבעים, כדי לא ליצור אווירה טעונה מידי ולא רגועה. בגילאים צעירים היינו בוחרים בצבעים עזים יותר ובגילאי גיל הבגרות, בהם הרגשות יותר סוערים, עדיף ללכת על צבעים עדינים ובהירים.
 

ריהוט מתאים

בחרו ריהוט נאה בצורה, בעיצוב ובצבעים המתאימים לגיל הילד ואפשר גם בהתאם למגדר של הילד, כך שכמו המבוגרים בדיוק, גם הילד יחוש שהוא גדל, מתפתח ומתחדש עם השנים. לפעמים גם הילד ייתן את אותותיו בנוגע לחדרו, ברגע שהוא הופך לנער מתבגר ויש לו העדפות שונות, אך חשוב לוודא כי בחירותיו של הילד אכן מתאימות לו ועושות אווירה חיובית בחדר שלו ולא לאפשר חופש ללא גבולות – כי בשורה התחתונה, כל ילד ובכל גיל צריך גבולות.   

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >