מה מיוחד בכלי מלמין לילדים?

פורסם: 7/12/2017

אחת הדרכים לייצר חוויה קולינרית לילדים היא באמצעות כלים דקורטיביים, שיעשו להם חשק לשבת ליד השולחן ולסעוד.

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של כלים מסוגננים המותאמים לילדים המגיעים בצבעוניות עליזה, עם הדפסים ועיטורים מלהיבים, הדפסים מודרניים ודוגמאות מקסימות.

כלים רבים המיועדים לילדים עשויים מהחומר הפופולארי מלמין. זהו שרף עם פני שטח קשיחים המזוהה גם עם ענף הריהוט אך גם עם כלי האוכל. המלמין הינו בעל יתרונות רבים שהופכים אותו לחומר כה אהוב בזירת כלי האוכל המותאמים במיוחד לסועדים הצעירים.
 

לפניכם כמה יתרונות הגלומים ברכישת כלי מלמין:

עמידות לאורך זמן
החוזק של המלמין הוא אחד המאפיינים הבולטים שלו. במקרים רבים הוא יישאר שלם גם בעת נפילה על הרצפה (וכידוע הזאטוטים השובבים אוהבים לחבוט בכלים ולעיתים לצפות בהם בעת צניחה חופשית מכיסא האוכל). העמידות שלו יעילה במיוחד בכלי אוכל ובקופסאות אוכל שלוקחים לבית הספר. כך שהוא ילווה אתכם לאורך זמן וישרוד גם כאשר דוחסים אותו עמוק בילקוט או כבצפיפות של מגירת הכלים. הוא עמיד יחסית בפני שרטיות של מזלגות וסכינים.

שימושיות – מילת המפתח
קלות המשקל הופכת את המלמין לחומר אטרקטיבי לכלי אוכל לילדים. כל כך קל להם להחזיק את הכלי והוא מאפשר להם להיות עצמאים יותר בעת הסעודה. השימושיות של המלמין באה לידי ביטוי גם בכך שכלים העשויים מלמין נחשבים בטוחים לשימוש במדיח כלים. החומר גם מתייבש מהר יותר מכלי בישול סטנדרטיים. במידה ושטפתם ידנית ואתם מעוניינים להשתמש בו בהקדם - ניגוב מהיר והכלי יבש.

בידוד מפני חומר וקור
תכונה בולטת של המלמין הוא שמדובר בחומר מבודד – כלומר, הוא שומר על המאכלים קרירים ורעננים (למשל, כאשר מדובר בסוגי סלטים או בגלידה) והוא גם עמיד בחום (כאשר מדובר במרקים או במנות חמות אחרות). היופי הוא שהילד יכול לגעת בצלחת או בכלי המלמין גם אם האוכל חם והילד לא ירגיש בכך הודות לתכונת הבידוד של המלמין.

גמישות החומר
המלמין הוא חומר שניתן לייצר ממנו שלל עיצובים ולכן, הוא כה אהוב במחלקת הכלים למבוגרים ולילדים. הכלים מגיעים בקווים ישרים ונקיים או זורמים ומעוגלים, תלוי במעצב של הכלי. כמו כן, כלים עשויים מלמין מאופיינים במראה אחיד וחלק שמקנה להם אטימות הרמטית, למשל בקופסאות מזון לילדים לבית הספר. הידיות נוחות מאוד לאחיזה כאשר מדובר בכוסות. העיצובים ססגוניים ונעים מקערות מלמין בהדפסים פרחוניים דרך צלחות עם עיטורים ומגשים דקורטיביים ועד קנקני מים עם אפליקציות מיוחדות.
 
העלות של כלים ממלמין נחשבת אטרקטיבית במיוחד בהשוואה לכלים אחרים כך שבהחלט תוכלו להרשות לעצמכם לשדרג את קולקציית הכלים לילדים עם כלי מלמין מעוצבים ומדליקים.

שמירה על כלי מלמין
כמו כל כלי אוכל, גם על כלי מלמין חשוב לשמור ולטפל בדרך המותאמת לחומר. כך למשל, אל תשתמשו בסכינים משוננות על מוצרי מלמין, אל תחממו מוצרי מלמין במיקרוגל או בתנור. אם ברצונכם לנקות את הכלים, אל תשתמשו בכלי ניקוי קשים כמו צמר פלדה לקרצוף שעשוי לשרוט את החומר ולפגוע בו. השתמשו במטלית רכה.

בשנים האחרונות כלי המלמין השתדרגו פלאים עד כדי כך שהם נראים לפעמים כמו כלי קרמיקה או כלי חרסינה רק עם היתרונות של מלמין – עמידות, קלות ניקוי וסטייל. חפשו לילדים שלכם כלי אוכל מלמין הנחשבים לכלי אוכל רב תכליתיים ותגלו עולם שלם של כלים ואביזרים נלווים מעוצבים ומגניבים עם דמויות שמחייכות לילדים מהכלים. צלחות, קערות, ספלים וקופסאות אוכל בצבעים וקישוטים שכיף לתת ולהגיש לילדים.  

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >