5 טיפים לרכישת מתנות ילדים בצורה חכמה

פורסם: 7/7/2020

מכמעט כל ילד/ה בישראל אוהבים מתנות, ולמען האמת מי לא? מנגד חשוב לזכור כי מתנה לילדים, יש לה לרוב משמעות מעט שונה מאשר זו שנרכשת עבור מבוגרים - בכל מתנת ילדים ניתן למצוא ערך מוסף חינוכי ולשם כך חשוב לנסות לקנות את המתנות בצורה חכמה ומושכלת.

במאמר מיוחד זה נציג מספר טיפים חשובים שיסייעו לכם לקנות מתנות לילדים בצורה חכמה, מתנות שיגרמו לילדים גם ליהנות מהן וגם להפיק מהן תועלת מירבית. חלקכם אולי תוהים, מדוע חשוב לא פחות שהילד יפיק תועלת אמיתית מהמתנה ולא רק ייהנה ממנה?

לרוב עד גיל מסוים, מתנה אמורה להכיל בתוכה גם ערך חינוכי כלשהו - מעבר להיותה פריט שאנחנו רוכשים בשביל להראות את אהבתנו, מומלץ שתיהיה גם בעלת ערך מסוים שיעזור לילד לרכוש כלים שונים, כלים שיעזרו לו בהתפתחות כילד ואפילו לאחר כן כנער וכמבוגר. 
 

אז כיצד נרכוש מתנות בצורה חכמה ומושכלת?

טיפ #1 גיל: כל מתנה שאנחנו רוכשים צריכה להיות מותאמת לגיל של הילד. זה נכון לגבי ילדים בגיל הרך וזה נכון לגבי ילדים בוגרים יותר. בדרך כלל על האריזה מצוין הגיל לו נועד המשחק או הצעצוע. מדוע זה חשוב? כי אם לא נבחר מתנה על פי גיל אנחנו עלולים לגלות שהילד לו רכשנו את המתנה לא יוכל לעשות בה שימוש אידיאלי בהתאם לגילו.

טיפ #2 בטיחות: כל מתנה שרוכשים כיום לילדים חשוב מאוד לקחת בחשבון מראש את עניין השימוש והבטיחות. כלומר, המוצר שרוכשים כדאי מאוד שיעעמוד בתקנים המחמירים ביותר של בטיחות לילדים על מנת שהילד לא חלילה יפגע או ייפצע כתוצאה משימוש לקוי במוצר. כך למשל במקרה של רכישת תיקים לילדים לביה"ס שחשוב להקפיד כי הם הינם אורטפודים, נוחים ומתאימים למשקל הילד. בכל הנוגע לצעצועים ומשחקים יש לוודא היטב אודות הפרטים, האזהרות וכללי השימוש הנלווים לכל מוצר, ולהיות מודעים לכל מה שעלול לקרות במקרה של שימוש לא נכון חלילה.

טיפ #3 חינוך: עולם המתנות של ילדים מתחלק לשניים. בחלק אחד נמצא מתנות שהן שימושיות, כדוגמת בגדים, מתנות שמרבית הילדים ייהנו מהן גם אם לא ממש יחושו בכך בפועל. חלק אחר של מתנות הן כאלה שיש בעלות ערך חינוכי מיוחד, לסוג הזה הילדים דווקא יכולים להתחבר יותר, ואנחנו מדברים כמובן על צעצועים, משחקים, ספרים, וכו'. מתנות בעלות ערך חינוכי יעזרו לילדים ללמוד דברים חדשים, לעורר בהם סקרנות ועניין ולתת להם אתגר.

טיפ #4 חדשנות: מה שאתם אהבתם בתור ילדים, זה לא בהכרח מה שהילדים של היום יאהבו. לכן עדיף לכם לא לחשוב לרכוש מתנות שעשו לכם טוב בזמן שהייתם ילדים, אלא ללכת על דברים חדשנים, כאלה שיחברו את הילדים לעולם של היום ואם אפשר לעולם של מחר. זה יאתגר אותם הרבה יותר מאשר מתנות "ישנות".

טיפ #5 הורים: תמיד תשאלו את ההורים של הילדים מה הם צריכים ומה הם מסכימים שיקנו להם, לא הייתם לגלות שההורים הסתירו מפני ילדיהם את המתנות שלכם, כי הם לא מסכימים להכניס פריטים מסויימים לבית שלהם...

המלצות למאמר  ( תגובות) 
כינוי:
כותרת:
תגובה:
הוסף תגובה >